Čestitka za Dan škole

Poštovana direktorice/direktore, nastavnice/nastavnici, školsko osobolje, učenice/učenici, roditelji;

Veliko nam je zadovoljstvo danas čestitati Dan škole našim školama, JU Osnovna škola „Mula Mustafa Bašeskija“ i JU Osnovna škola „Malta“.

Naše dvije škole su primjer kako je bilo raditi u najtežim životnim uslovima i na to smo najviše ponosni. Od njihovog nastanka pa do danas postigle su mnogo uspjeha, savladale veliki broj prepreka te se odlično snašle i u ovoj treunutnoj situaciji, nikada ne zanemarujući najbolji interes djece.

Hvala Vam drage naše škole što u centar fokusa uvijek stavljate našu djecu i što ih podučavate da, pored prava na obrazovanje, nikada ne trebaju zaboravljati ni ostala svoja prava niti trebaju dozvoliti da budu stavljena u neravnopravan položaj u odnosu na bilo koga. Težak je to zadatak, ali vi ste dokaz da ništa nije nemoguće te da vas ništa ne može spriječiti u ostvarenju vaših ciljeva.

S tim u vezi, u ime Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo i u svoje lično ime želim Vam sretan Dan škole i puno uspjeha u budućem radu.

Vaš ministar,
Anis Krivić