Čestitka za Dan škole

Poštovani direktore, nastavini/nastavnice, školsko osoblje, dragi naši učenici;

“Muzika ima moć da oblikuje karakter” – Aristotel

Iako zbog tehničke greške nismo čestitali Dan škole JU Osnovna muzička škola “Mladen Pozajić”, isto ne umanjuje njen značaj i našu zahvalnost što djecu uči važnostima muzičkog obrazovanja te daje im mogućnost da iskazuju ili pronalaze svoje talente.
Muzika je sastavni dio naše svakodnevnice bez obzira na to koliko godina imamo, gdje živimo, kojim jezikom govorimo. Također, muzika ima ogroman značaj za razvoj djeteta.

Draga naša školo hvala Vam na dugogodišnjem organiziranju brojnih koncerata, muzičkih tačaka, baletskih izvedbi, čestitamo Vam na svakom ostvarenom uspjehu i od srca Vam, u ime Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo i u svoje lično ime želim sretan Dan škole. Želim Vam da nastavite djecu podučavati važnostima muzičkog obrazovanja i ispoljavanju njihove kreativnosti.

Vaš ministar,
Anis Krivić